AEC v1.0.4
  • Brak nadchodzących wydarzeń
AEC v1.0.4

 

 

 


Dla Młodzieży

mlodziez3

 

„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II

„Młodości! dodaj mi skrzydła!” pisał Adam Mickiewicz o tym najpiękniejszym okresie życia człowieka. Młodość sprzyja odkrywaniu, poznawaniu, szukaniu swoich wartości i sposobów na dalsze życie. Bardzo łatwo jednak pogubić się wśród wielu ścieżek, szczególnie, jeśli nie zawsze masz wsparcie i zrozumienie bliskich lub rówieśników. Wszystko jest nowe i ekscytujące, lecz czy wszystko jest dla Ciebie dobre?

 

Współcześnie mamy do dyspozycji ogromną ilość rozwiązań technologicznych, z których chętnie korzystamy: Internet, urządzenia mobilne, gry. To wspaniałe wynalazki, które ułatwiają życie i pozwalają na szeroki ogląd świata. Ale nie podejmują za nas ważnych decyzji. Nie zastąpią również szczerej rozmowy z kimś zaufanym.

Rówieśnicy pochodzą z rodzin o różnym statusie społecznym, co daje się odczuć na co dzień. Już nie wszyscy są równi, gdy piłka w grze. Czujecie się lepsi lub gorsi od swoich kolegów pod wieloma względami, ale najbardziej widoczne są różnice materialne. Dzisiejszy świat to świat kolorowych reklam i marzeń o dobrach materialnych. Szczególnie w wieku dorastania trudno się nam pogodzić z faktem, że nie możemy czegoś mieć.

Wraca więc pytanie: mieć czy być?

Korzyści z coachingu dla młodzieży

Pomagamy znaleźć w sobie odpowiedzi na pytania: co jest ważne a na co nie warto tracić energii. Jak odnaleźć się w otoczeniu: w szkole, w domu, z rówieśnikami. Jak pokonać własne ograniczenia i trafnie obrać drogę zawodową. Możesz przy tym liczyć na pełną dyskrecję ze strony coacha. Świadomość swojego potencjału pozwoli Ci podjąć decyzje życiowe, które nie będą dziełem przypadku, ale Twoim własnym wyborem. My wierzymy, że w młodości tkwi siła, która napędza do działania na wiele następnych lat. Dzięki coachingowi Ty też możesz poczuć w sobie tę siłę.